Kto nie był, niech żałuje, a kto był może przeżyć to jeszcze raz. Zapraszamy na fotorelację i reportaż z 5. PZU Półmaratonu Krakowskiego w obiektywie połączonych sił AWF Kraków, portalu Wibroterapia i firmy Vitberg. Przygotowaliśmy wspólnie Strefę Regeneracji i badań dla zawodników.
Półmaraton na wideo
Półmaraton w zdjęciach
Ogromny wysiłek, ogromne emocje i na końcu zmęczenie, ale również poczucie ulgi i spełnienia. To właśnie zapewnia nam bieganie i za to je kochamy. Spróbowaliśmy uchwycić najlepsze momenty z tego niesamowicie pozytywnego wydarzenia.
Piękna pogoda i piękne rekordy.
Trasa półmaratonu wiodła spod Tauron Areny, przez Aleję Pokoju, bulwarami wiślanymi, przez Rynek Główny i prowadziła z powrotem do hali sportowej, gdzie w samym centrum zbudowana została meta. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zwiększył w tej edycji limit uczestników aż do 12 000! Większość zawodników, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać na mecie i w strefie regeneracji pobiła swoje rekordy życiowe- gratulujemy!
Wyniki półmaratonu w Krakowie.
Pierwsze zawodniczki, które zameldowały się na mecie to:
1. Ayantu Kumela Tadesse (Etiopia) 1:15.18, 2. Olga Ochal (Polska) 1:15.33, 3. Aleksandra Brzezińska (Polska) 1:15.55.
Najlepsi mężczyźni to tymczasem:
1. Mengistu Zelalem (Etiopia) 1:02.50, 2. David Kiprono Metto (Kenia) 1:02.56, 3. Tomasz Grycko (Polska) 1:04.45.
Regeneracja – odpoczynek się należy
Razem z AWF-em Kraków i Vitberg przygotowaliśmy strefę regeneracji. To nowość na imprezach biegowych – 30 zawodników w tym samym czasie mogło dać odpocząć swoim nogom po ogromnym wysiłku. Czy wibroterapia działa w takiej sytuacji możecie przeczytać na przykład tutaj: Jak pozbyć się bólu mięśni po treningu z pomocą wibroterapii
O maratonie w innych mediach.
Relacja na stronie Vitberg ze strefy regeneracji: link
Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.
Redakcja Wibroterapia.com
Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.----------------------------------
There are several of us - more than 5, but less than 10 :). Each of us has knowledge and experience in physiotherapy, rehabilitation and medicine. We want as many people as possible to learn how much good a mechanical healthy stimulus - vibration - can do.